Yaşayan Tarih Kapalıçarşı

1461 yılından beri çalışan bir alışveriş merkezi düşünün, karşınızda Kapalıçarşı. İstanbul’un eski ticaret merkezi olan bu bölge, toplamda 100 binden fazla metrekareye yayılıyor ve günde ortalama 500 bin kişiyi ağırlıyor. 64 sokak ve 14 hana yayılmış nostaljİk çarşıda yaklaşık 3600 tane mağaza bulunuyor.

Geçmişten günümüze büyüyerek gelen eşsiz bir ticaret merkezi Kapalıçarşı, kesinlikle yaşanması gereken bir İstanbul deneyimi. 

Kapalıçarşı’da Alışveriş Yapacaklara Altın Değerinde Tavsiyeler

İstanbul’da mutlaka yapılması gereken şeylerden biri, Kapalıçarşı’da alışveriş. Fakat buradaki alışveriş kültürünü bilmeniz gerekiyor. Kapalıçarşı’da hafta sonları iğne atsan yere düşmez. Daha sakin zamanlar için hafta içini düşünebilirsiniz. Burada her şey için pazarlık yapmalısınız. Pazarlık, burada bir alışveriş kuralı ve siz de indirim isteyerek ürünlerin fiyatlarında %10 – %20 oranında indirim sağlayabilirsiniz. Çarşıyı gezerken karşınıza hayallerinizdeki takı veya ceket çıktı diyelim, çok sevindiğinizi belli etmeyin; soğukkanlılığınızı koruyun. Kapalıçarşı’da fiyatlar borsa gibidir ama burada değişim sizin duygularınızdan gelir. Son olarak, aynı ürün birçok mağazada satılıyor, daha iyi fiyatlar için mutlaka gezin. 

Zaman Yolculuğu Yapacağınız Bir Alışveriş Keyfi

Halıdan tekstil ürünlerine, çantadan ayakkabılara, antika eserlerden ustaların elinden çıkmış değerli takılara her şeyi bulabileceğiniz çarşıda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Pazar günleri ve dini bayramlar haricinde her gün 08.30 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz Kapalıçarşı, merkezi konumu ile ulaşım açısından da oldukça kolay bir lokasyonda bulunuyor. İstanbul’un önemli tarihi semtlerinden Beyazıt ve Eminönü arasında bulunan Kapalıçarşı’ya bu semtlere sefer yapan tramvay, metro ve halk otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. 

İlhamını Kapalıçarşı’dan alan ATÜ Old Bazaar, bu eşsiz deneyime ulaşmanın modern bir yolunu sunuyor. Kapalıçarşı’da satılan ürünleri bulabileceğiniz raflarda, size İstanbul’u hatırlatacak bir hazine keşfetmek çok kolay.

Paylaş?

Share on facebook
Facebook'da Paylaş
Share on twitter
Twitter'da Paylaş
Share on linkedin
Linkedin'de Paylaş
Share on pinterest
Pinterest'de Paylaş