GÖRKEMLİ ATÜ OLD BAZAAR

Yerel ürünlerimizi ve kültürel zenginliğimizi tanıtırken üreticilere ve zanaatkarlara destek oluyor, yolu havalimanından geçen gezginlere eşsiz bir deneyim sunuyoruz. Dünya çapında çeşitli ödüller kazandığımız ATÜ Old Bazaar ile modern bir Kapalıçarşı deneyimine hazırlanın.

Kapalıçarşı’dan Gelen İlham

our-concept-3

Kadim İstanbul Geleneğini Deneyimlemenin Modern Yolu

Nuruosmaniye, Mercan ve Beyazıt arasında yer alan muhteşem Kapalıçarşı, 22 kapısı ve labirent gibi iç içe geçmiş 3500’e yakın dükkanıyla dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak 64 sokağa yayılıyor. 

Tarihi yapısı ve Osmanlı’dan miras mimarisiyle turistlerin ilgisini çeken çarşı, dünyanın en iyi turistik yerleri konusunda Times dergisinin hazırladığı listelerde her zaman üst sıralara oynuyor. 

ATÜ Old Bazaar’ımıza gelince, havalimanında keyifli vakit geçirmek isteyen gezginler için “Kapalıçarşı” konseptinden esinlenerek oluşturduğumuz özel tasarım bir mağaza olarak eşsiz ve otantik Kapalıçarşı deneyimini yeniden yaşatıyor.

Ödüllerimiz

2014 Frontier Ödülleri

“Yüksek Derecede Tavsiye Edilir - Yılın En İyi Özel Konsepti”

2010 Frontier Ödülleri

“Yılın En İyi Özel Konsepti”

“Yerel”i Çok Seviyoruz.

Dünya çapında lider bir operatör olarak ülkemizin kültür miraslarına önem vermemizin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu motivasyonla portföyümüzde yerel ürünlere yer veriyor, üreticilerle zanaatkarları teşvik ediyor ve kültürümüzü koruyoruz. 

Türk kültürünü en iyi şekilde yansıtacak yüksek kalite yerel öğeleri özel olarak seçip topluyoruz. Ülkenin dört bir yanındaki otantik pazarlardan en iyi tüccarları bir araya getiriyoruz. 

Tamamen Türk ürünlerine yoğunlaştığımız ATÜ Old Bazaar’da, yiyeceklerden aksesuara, el yapımı halılardan doğal sabunlara kadar birçok yerel ürünü keşfedebilir ve keyifli bir Kapalıçarşı alışverişini deneyimleyebilirsiniz.